Wyszukiwarka

IEEE 802.11ac

 


 

 


 

 

Kontakt

 

Chcesz dowiedzieś się więcej o standardzie IEEE 802.11ac?

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami:

 

 

Newsletter

 

Zapisz siędo naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami 

 

 

Gigabit WLAN: IEEE 802.11ac

 

Najnowszy standard - niespotykana dotąd wydajność

 

Wraz z rosnącą ilością urządzeń mobilnych w środowiskach korporacyjnych i coraz wyższymi oczekiwaniami co do prostoty i wygody dostępu do sieci bezprzewodowej, rośnie zapotrzebowanie na pasmo. Nowy standard WLAN IEEE 802.11ac łączy w sobie swobodę dostępu bezprzewodowego i szybkość łacza przewodowego. Z przepustowością danych rzędu nawet 1.3 Gbps nawet najbardziej wymagające aplikacje korporacyjne mają zapewniony dostęp do łącza.

 

Aplikacje

 

IEEE 802.11ac jest określany "standardem jutra", m.in. ze względu na osiągane korzyści:  

 

 

Szybkie łącze

 

Punkty dostępowe LANCOM z 11ac są wyposażone w dwa moduły radiowe WLAN. W ten sposób, klienci 11n (via 2.4 GHz) i rosnąca liczba klientów 11ac (via 5 GHz) ma zapewnione szybkie łącze. Dodatkowo, punkty dostępowe LANCOM z IEEE 802.11ac są w pełni kompatybilne z wcześniejszymi standardami WLAN jak 802.11a/b/g/n. Stąd też, rosnące zapotrzebowanie na pasmo dla obecnych klientów jest również zapewnione.  

 

 

 

Większa żywotność baterii klientów mobilnych

 

Dzięki nowemu standardowi IEEE 802.11ac transmisja danych dla urządzeń obsługujących 11ac z 1x1 MIMO jest zwiększona do nawet 433 Mbps. Wzrost prędkości stanowi dużą korzyść dla mobilnych klientów, jak tablety czy smartfony, ponieważ krótszy czas transmisji danych wydłuża żywotność baterii.  

 

 

 

Bezprzewodowe biuro

 

Dzięki IEEE 802.11ac możliwa wydajność sieci WLAN została przenisiona na wyższy poziom. Urządzenia biurowe mogą być podłączone wyłącznie bezprzewodowo z prędkością gigabitowych łącz kablowych. Dodatkową korzyścią jest brak konieczności instalacji okablowania, i wszystkimi kosztami jakie się z nim wiążą.  

 

 

 

Nowoczesne aplikacje korporacyjne 

 

Aplikacje wymagające dużych przpustowości, były dotąd realizowane wyłącznie na infrastrukturze kablowej. Teraz jest możliwe przeniesienie ich do sieci bezprzewodowej, zyskując przy tym elastyczność w dostępie do nich. Dzięki temu można zorganizować np. telekonferencję w każdym miejscu, nie tracąc przy tym na jakości.